Obsługa dokumentów – usprawnienia w TMS SPEED

Natalia Młyńczak
04 marca 2019 1 min.

Aby korzystać z obsługi dokumentów w systemie transportowym SPEED należy przejść kolejne kroki:

1.Przygotuj dokumenty

Dla wszystkich dokumentów transportowych, które trafiają do Książki odbiorczej w programie SPEED, należy z poziomu Listy zleceń wydrukować etykiety z kodami kreskowymi. Następnie każdą pierwszą stronę dokumentów dotyczących danego zlecenia trzeba okleić odpowiednią etykietą.

 2.Użyj skanera

Zebrane, oklejone dokumenty należy zeskanować i zapisać na dysku w odrębnych plikach. Przez wybranie w SPEED funkcji Wczytaj załączniki następuje automatyczny import dokumentów do programu. System SPEED sam odczytuje kod kreskowy i przyporządkowuje dokument pod właściwe zlecenie. W ramach jednego zlecenia transportowego powstaje w ten sposób jeden plik pdf. Automatyczne podpięcie skanów pod zlecenie aktualizuje status skompletowania dokumentów.

3.Wyślij komplet dokumentów

Skompletowane dokumenty transportowe w sposób automatyczny załączone zostają do maila z wystawioną w systemie eFakturą dla właściwego odbiorcy.

Wróć do listy wpisów

    Chcesz wiedzieć więcej?
    Zadaj nam dowolne pytanie. Wypełnij formularz, by skontaktować się z jednym z naszych specjalistów
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności.
    Administratorem danych osobowych jest Interlan sp.z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kłosowej 6. Będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe w celu udzielenia odpowiedzi/prowadzenia korespondencji w związku z przesłanym zapytanie w ramach formularza kontaktowego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności .*