XIII Regaty TSL – żeglarskie emocje w transporcie

Natalia Młyńczak
04 czerwca 2024 1 min.

Kolejny raz przedstawiciele branży transportowej zjechali się z całej Polski, by wspólnie żeglować, wymieniać doświadczenia i regenerować siły na Mazurach. Za nami XIII Regaty TSL. A skoro spotkaliśmy się po raz trzynasty, dowodzi to, że Regaty na stałe wpisały się w branżowy kalendarz wydarzeń dla TSL.

Regaty TSL dzień I – debata nt. pakietu mobilności i nowych tachografów

Piątkowe popołudnie, 24 maja, rozpoczęliśmy w AZS Wilkasy na leżakach. Temperatura powietrza współgrała z gorącymi emocjami towarzyszącymi debacie „Pakiet mobilności i nowe tachografy II generacji – gdzie jesteśmy i co, jeśli nie zdążymy?” W gronie ekspertów zasiedli:

  • Artur Kalisiak, Dyrektor ds. Projektów Strategicznych, Transport Logistyka Polska (TLP)
  • Paweł Mazek, Digital Transformation Senior Manager, LINK
  • Samuel Kojzarek, Dyrektor działu handlowego, Lontex Group
  • oraz Krzysztof Głogowski, Lider Zespołu Sprzedaży, ZF.

Dyskusję poprowadził Patryk Grzelak, Dyrektor Zarządzający w interLAN. Nakarmieni wiedzą uczestnicy debaty byli następnie gotowi udać się na wieczorną biesiadę do Tawerny Rozbitek. Inspirujące rozmowy i taniec stanowiły doskonałą rozgrzewkę przed zaplanowanymi na sobotnie przedpołudnie wyścigami na jeziorze. Do późnych godzin nocnych wiatr niósł po porcie dźwięki muzyki na żywo w niepowtarzalnym wykonaniu zespołu „Niesamowita Sprawa”.

Regaty TSL dzień II – wyścigi jachtów

Sobota przywitała uczestników regat zmianą pogody na iście żeglarską – co dla wodniaków szykował Neptun? Już wkrótce miało się okazać. Wyposażeni w przeciwdeszczowe kurtki i kapoki żeglarze odbyli instruktaż przygotowany przez kapitana. Następnie ruszyły wyścigi jachtów. Ponad cztery godziny zaciętej walki między załogami zwieńczył smakowity obiad i „pit stop” w postaci relaksu na zielonej trawce w promieniach popołudniowego słońca.
Po regeneracji przyszedł czas na warsztaty z zakresu integracji systemów TMS i telematyki – uczta dla każdego miłośnika optymalizacji procesów w firmie.
O 19:00 ogłoszone zostały wyniki regat. Emocje sięgnęły zenitu. Miejsca na podium zajęli:

  • Miejsce I: Tomasz Krajczewski, Michał Kowalczyk, firma Dartom oraz  Dorota Rawska, Marcin Rawski firma Rawski
  • Miejsce II: Ewelina Filipek,  Dawid Zarzycki, firma Profisped, Anna Dobrzelak, Zbigniew Dobrzelak, Grupa Transportowa
  • Miejsce III: Adrian Halas, firma Ekofrost oraz Ewelina Ciepłuch, Mirosław Semrau firma Kamar sp. z o.o., Arkadiusz Kowal, interLAN

Kolacja w Tawernie Rozbitek, a potem ognisko nad jeziorem były idealnym zakończeniem dnia. Pod gwiazdami mazurskiego nieba uczestnicy XIII Regat wymieniali biznesowe refleksje oraz nadzieje na ponowne spotkanie za rok.
XIII Regaty TSL będziemy wspominać z uśmiechem. Dziękujemy, że byliście z nami!

Wróć do listy wpisów