Regaty TSL – świętujemy 10 lat!

Natalia Młyńczak
27 maja 2019 2 min.

W dn. 24-26 maja 2019 r., w Wilkasach nad jeziorem Niegocin, odbyły się jubileuszowe Regaty branży TSL. Zgromadziły ponad stu uczestników gotowych na wyzwanie – wyścig 25 załóg na drodze do upragnionego pucharu. Tym razem organizatorzy wydarzenia – Transics i interLAN – witali gości w strefie chillout łączącej relaks, biznes i rozrywkę.

Na zielonej trawce nie było wolnej pufy ni leżaka. Strużki potu, zamiast wysiłku, wyciskało słońce podgrzewające atmosferę. Na scenie wystąpił Adam Kornacki, popularny dziennikarz motoryzacyjny. Po prezentacji rozpoczął się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli wszystkich Partnerów X Regat TSL. Przedmiot dyskusji stanowiły zagadnienia związane z utrzymaniem i rozwojem stabilnego zespołu w firmie. Nasyceni wiedzą i upojeni… świeżym powietrzem uczestnicy wydarzenia, udali się następnie do Tawerny Rozbitek. Spotkanie z Sędzią i krótki instruktaż regatowy były ostatnimi punktami programu dnia wymagającymi sprężenia się. Nastał czas na żeglarską biesiadę – przy stołach i na parkiecie. Najwytrwalsi doczekali hipnotyzującego wschodu słońca nad Niegocinem. Pod jego wrażeniem pozostali aż do rozpoczęcia wyścigu jachtów w sobotę. Ten – dosłownie i w przenośni – przyniósł (wysokie) fale (rześkich) doznań i rozwiał wszelki, ewentualny niedosyt doznań.

Punkt godzina 10 w porcie stawili się wszyscy, pełni wigoru i nadziei na zwycięstwo, regatowcy. Wylosowano sterników i łódki, flagę wciągnięto na maszt i po chwili sędziowski gwizdek obwieścił początek wyścigów. Regaty trwały sześć forsownych godzin, z przerwą na spożycie… tradycyjnych mazurskich dzyndzałek w przystani w Rydzewie. Smakowite pierogi zasiliły humory i krzepę załóg. I choć nie wszyscy uniknęli bliskiego spotkania z szuwarami… lub – co szczególnie pamiętne – wzburzoną tonią, wszyscy dotarli na metę ukończywszy regaty. Na twarzach powracających, przemoczonych do ostatniej nitki żeglarzy, mieszały się różne odcienie (uczuć). Wśród nich najbardziej czytelne były duma z walki z żywiołem i – zasłużona – satysfakcja.

Popołudniową regenerację wsparła terapia śmiechem – występ jednego z najlepszych przedstawicieli Stand-up Polska, Antoniego Syrka-Dąbrowskiego. A po nim – najbardziej wyczekiwany moment imprezy – podium i wręczenie nagród. Na miejscu pierwszym uplasowała się łódka Galan Logistics, Danema i Jegger, na drugim – Transics, Arra Group i PST Spedex, trzecie przypadło Bibby Financial Services. Port rozbłysnął blaskiem medali, flaschów, bieli uśmiechów i fontann ogniowych, godnie zastępujących fajerwerki w Krainie Wielkich Jezior. Kolacja przy szantach uświetniona jubileuszowym tortem i ognisko na plaży dla tych, którym wiatru nigdy dość, zwieńczyły ten intensywny dzień.

Niedziela przyniosła koniec pobytu w Wilkasach. Pożegnalne śniadanie było okazją do wymiany ostatnich wrażeń i kontaktów. Padły też deklaracje chęci wzięcia udziału w kolejnych Regatach TSL. Czy spotkamy się za rok?

Regaty TSL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branży transportowej. Organizatorami żeglarskich zmagań są Transics a WABCO Company oraz InterLAN. Partnerami X Regat branży TSL byli: Wielton, Euromaster, PTV Group, Easy Logistic, AS 24 Polska i Bibby Financial Services.

Wróć do listy wpisów
Masz więcej pytań?
Zadaj nam dowolne pytanie. Przejdź do formularza, by skontaktować się z naszym specjalistą.
Napisz do nas