XII Regaty branży TSL

Natalia Młyńczak
31 maja 2023 3 min.
Regaty TSL

XII Regaty TSL – początek

Północna Polska. Mazury. Ukryty w cieniu wielkich jezior akademicki ośrodek sportowy. Wilkasy – 4,5 km od Giżycka. Jest piątek, 26 maja 2023. Przedpołudnie.

Na zielonej trawce krzątanina. Czerwień i błękit leżaków tworzą obraz jak w kalejdoskopie. W punkcie rejestracji multiplikują się torby ze znajomym logo z żaglówkami. Kawałek dalej dźwiękowiec podłącza mikrofony. Na miejscu instalują się partnerzy wydarzenia.

W słońcu błyszczy tafla Niegocina. Flauta jest tylko na jeziorze. Przed AZS Wilkasy ruch i wielkie przygotowania. XII Regaty branży TSL czas rozpocząć!

Strefa biznesu – zmiana to proces, który trwa w czasie

Najważniejszy punkt dnia to panel biznesowy. Towarzyszy oficjalnemu otwarciu Regat. Goście debaty to praktycy branży transportowej. Ekspertami po stronie organizatorów są Krzysztof Głogowski, lider zespołu sprzedaży w ZF i Patryk Grzelak, dyrektor zarządzający w interLAN. Po stronie gości: Ellina Lollis, prezeska zarządu Girteka Poland i Adrian Wilisz, dyrektor operacyjny w Omega Transport.  Rozmowę moderuje Natalia Janiszewska z portalu trans.info. Mowa jest o tym, jak wdrażać zmianę w przedsiębiorstwie: „Co robić, aby ludziom chciało się chcieć”. Padają złote rady:

– wdrażając zmianę, należy pamiętać o włączeniu w proces przedstawicieli całego zespołu – zarówno osób decyzyjnych, jak i operacyjnych,

– nie można zatrzymywać się w połowie drogi – należy dbać o motywację, na bieżąco korygować kierunek, w którym zdążamy i pamiętać, że sukces daje wiarę w kolejne zmiany,

– ważne jest projektowanie na wstępie kilku scenariuszy wprowadzenia zmiany – prognozowanie różnych możliwości i gotowość na różnorakie warianty,

– kluczową rolę podczas wdrożenia zmian odgrywa komunikacja – chęć porozumienia, jednorodne rozumienie tematu przez wszystkie strony.

Eksperci podkreślają, iż zmiana to projekt, który trwa w czasie, a jego istotą są jasno określone cele. Podczas debaty aż kipi od wiedzy i z życia wziętych przykładów sukcesów, ale i błędów, na które warto zwracać uwagę wprowadzając zmiany w organizacji. Po panelu przychodzi czas na relaks.

Kolacja i koncert z muzyką na żywo to clue wieczoru w Tawernie. Regatowicze wprawiają się w żeglarski nastrój. Nazwa zespołu muzycznego – Niesamowita Sprawa – jak ulał pasuje do panującej atmosfery. W nocy zaczyna wiać. Wiatr niesie dźwięki biesiady po jeziornej toni.

 

Regaty – żeglarskie emocje i duch walki o podium

Poranek. Wszyscy zwarci i gotowi. Baczność na banderę! Wyścigi odbywają się w dwóch turach. Fale smagają dzielnych żeglarzy. Wiatr raz dmie w żagle, raz stawia opór rozpędzonym jachtom. Lewy foka szot luz! Do zwrotu przez rufę! Do końca regat pagaje leżą na dnie łódek. Emocje 10 w skali Beauforta.

A potem czas na zasłużony odpoczynek. Strefa biznesowa znów przenosi się na zieloną trawkę. Pogoda łagodnieje. Słońce podgrzewa leżaki. Wymiana doświadczeń, firmowe anegdoty. Jest też okazja do udziału w warsztatach, na których reprezentanci ZF i interLAN pokazują na żywo integrację TMS SPEED i telematyki marki Transics. Adrenalina ustępuje miejsca endorfinom. Rozmowy są owocne. Pożegnalną kolację poprzedza wręczenie nagród zwycięzcom regat. Na podium stają:

I miejsce: załoga pod banderą ZF. Na pokładzie reprezentacja portalu Trans.info, Regesty, Anwil Transport i ZF

II miejsce: załoga pod banderą interLAN. Na pokładzie reprezentacja firm Galan Logistics oraz ID Logistics Polska

III miejsce: załoga pod banderą MJM Brokers. Na pokładzie dzielna reprezentacja MJM.

Szampan się leje. Łzy wzruszenia także. Duma zwycięskich załóg. Ci, dla których regaty były pierwszymi, niezależnie od zajętego miejsca – czują, że wygrali. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia… i mamy to! XII Regaty TSL, wraz ze słońcem, chylą się ku zachodowi.

Kropką nad i jest ognisko. Bez tego żagle nie mogą się obyć. Organizatorów kołysze myśl, że wszystko się udało. Czas wracać do domu. Tli się nadzieja na kolejne Regaty w Wilkasach.

Organizatorzy wydarzenia: ZF i interLAN

Partnerzy wydarzenia: Goodyear, Best Driver, MJM Brokers, Lontex

Patroni medialni: trans.INFO, EUROLOGISTICS, Log24, Transport Manager, etransport.pl

 

 

Wróć do listy wpisów
Masz więcej pytań?
Zadaj nam dowolne pytanie. Przejdź do formularza, by skontaktować się z naszym specjalistą.
Napisz do nas