XI Regaty TSL – podsumowanie

Natalia Młyńczak
08 czerwca 2022 3 min.
XI Regaty branży TSL

Spotkanie po latach

Niemal trzy lata przerwy pozwoliły uczestnikom nie tylko zbudować odpowiednią formę, ale i wpłynęły na towarzyszący wydarzeniu najwyższy poziom pozytywnych emocji. Przerwa czasowa zaostrzyła też apetyty na emocje sportowe – a tych podczas XI edycji Regat z pewnością nie brakowało.

Wilkasy, mimo niekwestionowanej urody okolicy, przywitały uczestników XI regat TSL w nieco nowej, wybitnie wietrznej odsłonie. Po raz pierwszy w historii tego spotkania rejestracja gości oraz zabawy rekreacyjne poprzedzające oficjalny początek wydarzenia odbyły się pod dachem. Mimo tego, w strefie chilloutowej, mogliśmy poczuć się, jak na zielonej trawce, mecze mega piłkarzyków imitowały rozgrywki na prawdziwym boisku, a do największej atrakcji – symulatora jazdy samochodem ciężarowym, przygotowanej przez Partnera regat – firmę Best Driver, ustawiała się kolejka fascynatów technologii VR . Organizatorzy wydarzenia, firmy ZF – producent części motoryzacyjnych i interLAN dostawca systemu klasy TMS, wraz z Partnerami, oficjalnie otworzyli XI Regaty TSL podczas uroczystej kolacji w tawernie nad jeziorem Niegocin. Do późnych godzin nocnych niosły się po porcie dźwięki skocznych rytmów muzyki na żywo, w wykonaniu zespołu Niesamowita Sprawa z Poznania. Tanecznym krokiem weszliśmy w kolejny, regatowy dzień.

Wodny wyścig

28 maja, o godzinie 10, uczestnicy XI Regat TSL tłumnie stawili się na odprawie w porcie. I choć wszystko zapowiadało spokojne zawody pod znakiem kilku pierwszych stopni w skali Beauforta, Neptun miał dla nas inne plany. Cztery pory roku – tak w pigułce można określić warunki, jakie panowały podczas wyścigów. Słońce, deszcz, chmury, szkwał, grad i flauta! Kto pływał po raz pierwszy, ten zaznał pełnego przekroju uroków żeglowania. Nieprzemakalne kurtki poddane zostały surowym testom, podobnie jak gibkość ciał regatowiczów balansujących między burtami swoich żaglówek. Po tegorocznych wyścigach, każdy uczestnik Regat TSL doskonale orientuje się co naprawdę znaczy „wybrać szota” lub też „luzować”. Zmagania z żywiołami nie przeszkadzały w wytrwałej walce o miejsca na podium.

Posileni lokalnym specjałem – dzyndzałkami po warmińsku i po zmianie garderoby na wersję „na ląd”, gotowi byliśmy na kolejne atrakcje. Następnym punktem w harmonogramie był panel biznesowy z dyskusją na temat wdrożenia zintegrowanych systemów TMS i telematyki w firmie transportowej. W panelu wzięli udział specjalni goście, Justyna Tomczak – menedżer ds. Administracji Transportu Raben Transport i Marcin Kempka – Dyrektor Zarządzający KEMPKA. Dyskusję poprzedziły wystąpienia Partnerów – o swojej działalności opowiedzieli debiutujący na rynku Inspecto (producent aplikacji do zarządzania protokołami przekazań), pośrednik ubezpieczeniowy MJM Brokers i szkoła jazdy Best Drivers. Tuż po zakończeniu panelu pozostali Partnerzy, firmy Wielton S.A. i Goodyear, mieli kolejną okazję do prezentacji swoich rozwiązań i biznesowych rozmów w kuluarach. Po części biznesowej przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment regat – ogłoszenie wyników. Miejsca na podium zajęli je kolejno: I miejsce – łódka Inspecto, II miejsce – łódka Goodyear, III miejsce – łódka ZF . Gratulujemy zwycięzcom!

Za rok znów się spotkamy…

XI regaty TSL zakończyła wyśmienita kolacja w Tawernie Rozbitek (nomen omen żadna z łódek nie wywróciła się podczas tegorocznych wyścigów!). Przy akompaniamencie szant najbardziej wytrwali doczekali zmroku i w blasku ogniska nad brzegiem niegocińskiego jeziora snuli już wizję spotkania za rok… . Do zobaczenia!

Wróć do listy wpisów
Masz więcej pytań?
Zadaj nam dowolne pytanie. Przejdź do formularza, by skontaktować się z naszym specjalistą.
Napisz do nas