Ya!vaConf – konferencja poświęcona technologii Java

Natalia Młyńczak
06 października 2022 1 min.

W ostatnich dniach września odbyła się kolejna edycja YavaConf – konferencji poświęconej technologiom ze stacku Java. Odbiorcami wydarzenia są deweloperzy, architektci, DevOpsowie, testerzy i wszyscy zainteresowani technologiami Java. Konferencja objęła kilkadziesiąt wystąpień onsite, live stream online, VoD w ramach 14 ścieżek tematycznych dotyczących:

 • Java,
 • JVM Languages,
 • Architecture,
 • SysOps, DevOps,
 • Cloud,
 • Testing,
 • IT Security in Java Dev,
 • Trends.

Z dumą przyznajemy, że wśród występujących był nasz kolega, Przemek Wesołek – programista i konsultant naukowy interLAN. Przemek specjalizuje się w procesach optymalizacji.

Podczas YavaConf omawiał implementację systemu optymalizacji kombinatorycznej problemów transportowych w ramach tematu „Trójkrok: biznes, nauka, programowanie funkcyjne”.

Przemek Wesołek tak mówi o swojej pracy:

Zdarzają się takie momenty w karierze, kiedy budujemy produkt nietypowy. Nie opisany w podręcznikach, nie omawiany na blogach melanż dziwacznych wymagań biznesowych, kodu przeznaczonego na lata i setki wdrożeń oraz skutecznych metod naukowych. Sytuacje takie są okazją do wykazania się. Wiedzą, doświadczeniem, ale też inwencją i odwagą przy proponowaniu architektury nietypowej, wybieraniu bibliotek spoza „standardowego zestawu dewelopera” oraz kwestionowaniu autorytetów.

Optymalizacja jest niezwykle złożonym zagadnieniem. W interLAN nieustannie trwają prace nad jego rozwojem. Obecnie dysponujemy narzędziem przydatnym w pracy planisty, bazującym właśnie na algorytmach optymalizacji. W TMS SPEED dostępny jest moduł OptiPlanera, który umożliwia przy pomocy jednego kliknięcia planowanie optymalnych czasowo i kosztowo tras, i załadunków.

Więcej informacji o wydarzeniu  YavaConf: strona konferencji

Wróć do listy wpisów

  Chcesz wiedzieć więcej?
  Zadaj nam dowolne pytanie. Wypełnij formularz, by skontaktować się z jednym z naszych specjalistów
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych na zasadach określonych w Polityce Prywatności.
  Administratorem danych osobowych jest Interlan sp.z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Kłosowej 6. Będziemy przetwarzali Twoje dane osobowe w celu udzielenia odpowiedzi/prowadzenia korespondencji w związku z przesłanym zapytanie w ramach formularza kontaktowego. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności .*