Ya!vaConf – konferencja poświęcona technologii Java

Natalia Młyńczak
06 października 2022
Ya!vaConf konferencja o technologii Java

W ostatnich dniach września odbyła się kolejna edycja YavaConf – konferencji poświęconej technologiom ze stacku Java. Odbiorcami wydarzenia są deweloperzy, architektci, DevOpsowie, testerzy i wszyscy zainteresowani technologiami Java. Konferencja objęła kilkadziesiąt wystąpień onsite, live stream online, VoD w ramach 14 ścieżek tematycznych dotyczących:

  • Java,
  • JVM Languages,
  • Architecture,
  • SysOps, DevOps,
  • Cloud,
  • Testing,
  • IT Security in Java Dev,
  • Trends.

Z dumą przyznajemy, że wśród występujących był nasz kolega, Przemek Wesołek – programista i konsultant naukowy interLAN. Przemek specjalizuje się w procesach optymalizacji.

Podczas YavaConf omawiał implementację systemu optymalizacji kombinatorycznej problemów transportowych w ramach tematu „Trójkrok: biznes, nauka, programowanie funkcyjne”.

Przemek Wesołek tak mówi o swojej pracy:

Zdarzają się takie momenty w karierze, kiedy budujemy produkt nietypowy. Nie opisany w podręcznikach, nie omawiany na blogach melanż dziwacznych wymagań biznesowych, kodu przeznaczonego na lata i setki wdrożeń oraz skutecznych metod naukowych. Sytuacje takie są okazją do wykazania się. Wiedzą, doświadczeniem, ale też inwencją i odwagą przy proponowaniu architektury nietypowej, wybieraniu bibliotek spoza „standardowego zestawu dewelopera” oraz kwestionowaniu autorytetów.

Ya!vaConf konferencja o technologii Java

Optymalizacja jest niezwykle złożonym zagadnieniem. W interLAN nieustannie trwają prace nad jego rozwojem. Obecnie dysponujemy narzędziem przydatnym w pracy planisty, bazującym właśnie na algorytmach optymalizacji. W TMS SPEED dostępny jest moduł OptiPlanera, który umożliwia przy pomocy jednego kliknięcia planowanie optymalnych czasowo i kosztowo tras, i załadunków.

Więcej informacji o wydarzeniu  YavaConf: strona konferencji

Wróć do listy wpisów
Masz więcej pytań?
Zadaj nam dowolne pytanie. Przejdź do formularza, by skontaktować się z naszym specjalistą.
Napisz do nas