VIII Regaty TSL już za nami...

Woda? Czysta, bystra i w hektolitrach!  Ogień? W sercach. Wiatr? Co prawda raczej we włosach niż żaglach, ale za to ziemia – dosłownie i w przenośni – odpłynęła daleko hen za horyzont. Pierwszy czerwcowy weekend tego roku upłynął pod znakiem VIII Regat branży TSL.
Piątek przywitał nas szaro i chłodno. Donosy z pozostałych regionów Polski o niezmąconym chmurami niebie i iście letnich temperaturach przyprawiały organizatorów o stres na miarę kursantów zdających właśnie egzamin na prawo jazdy. Wiało, nie grzało, a goście zjeżdżali się powoli… W godzinach popołudniowych tama puściła. Rejestrujący z ledwością nadążali zapisywać przybywających tłumnie uczestników regat. Na niebie zapanowała wreszcie tzw. klara, a szczęściu organizujących regaty firm Transcics a WABCO Company oraz interLAN, a także ich partnerów, nie było końca…

Już od godziny 16.00 ruszyły więc sporty i gry zespołowe. W asyście profesjonalnych animatorów uczestnicy VIII regat branży TSL integrowali się  w rytm pulsującej w żyłach adrenaliny.  Do Bungee run oraz Mega piłkarzy i tym razem prowadziła kolejka żądnych rywalizacji zawodników. Podobnie nie pustoszało boisko do gry w piłkę nożną. Dopełnieniem pierwszego dnia była wyśmienita powitalna kolacja w tawernie „Rozbitek” oraz wesołe pląsy przy muzyce na żywo.

Tanecznym krokiem uczestnicy VIII regat TSL wkroczyli w kolejny dzień niekończących się atrakcji. Punkt 9.30, pokrzepieni śniadaniem i gotowi na morderczą walkę z falami, miłośnicy żeglowania  stawili się w porcie.

Po krótkiej odprawie z kapitanem i zajęciu pozycji, jachty ruszyły do boju. 25 dumnych żagli bieliło się na tle bezchmurnego nieba i przeglądało w niewzruszonym lustrze jeziora Niegocin. Nastała flauta, a wyścig nadal trwał. W takich warunkach pogodowych liczył się spryt, muskulatura i struny głosowe sternika oraz pełne zaangażowanie załogi. Do kolejnego okrążenia na tafli jeziora podano komendę: pagaje w dłoń. Spektakularny wyścig walczących o miejsce na podium niewielkich omeg napędzanych siłą wioseł przywodził na myśl pościg wikingów. Zwycięskie omegi jako pierwsze powróciły do portu.

Po krótkim odpoczynku z elementami plażowania, przyszedł czas na wymianę doświadczeń branżowych. Podczas panelu biznesowego uczestnicy regat mogli przyjrzeć się, jak rozwiązania Transics i interLAN SPEED funkcjonują wdrożone z powodzeniem w firmie Scandinavian Express. Duże poruszenie wzbudził także temat rotacji i szkoleń dla kierowców oraz zarządzania flotą. Emocje sięgnęły jednak zenitu tuż po części szkoleniowej, gdy przyszedł czas na wręczenie nagród. Pozycję na podium w ramach 1 i 2 miejsca wyścigu bez użycia wioseł zajęły dwie załogi interLANu oraz miejsce trzecie – Wielton. W wyścigu „na pagaje” kolejno od złota do brązu otrzymali: Renault, Wielton i Transics . W promieniach zachodzącego słońca mienił się blask medali oraz jaśniały uśmiechy nagrodzonych. Ostatni wspólny wieczór upłynął przy dźwięku gitar, szantach i ognisku. Czas wracać. Kolejne regaty już za rok!

 
Regaty TSL to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez branży transportowej. Organizatorami żeglarskich zmagań są Transics a WABCO Company oraz InterLAN. Partnerami VIII Regat branży TSL byli: Wielton, Euromaster, Renault Trucks, PTV Group, Easy Logistic i Eurotoll.

Artykuły z tej kategorii

Przeminęło z wiatrem? Oczywiście, że nie!

DO GÓRY